Proč si tvořit nástěnku snů a vizí, když se mi stejně nic nesplní!

A proč to neudělat opačně? Vytvořit takovou nástěnku snů a vizí = vision board, aby fungovala!

PROČ VLASTNĚ SE VISION BOARD TVOŘÍ?

To je prosté!

 • Když nevíš, co v životě chceš, ničeho nedosáhneš!
 • Když nevíš, jak přesně tvůj splněný cíl vypadá, snadno ho můžeš po cestě minout …
 • Nástěnku vizí máš stále před očima, definuješ a redefinuješ (aktualizuješ) si svoje cíle do všech detailů, nenosíš je jen v mysli, ale také je vizuálně vidíš a tak vytváříš ty nejlepší předpoklady pro jejich splnění.

PROČ NĚKTERÉ NÁSTĚNKY VIZÍ NEFUNGUJÍ?

To je také prosté! Důvodů je více:

 • Cíle, které sis vybral/a, nejsou skutečně tvoje – spíš tím jen plníš sny někoho jiného.
 • Cíl není skutečným cílem – vnitřně s tebou nerezonuje, nejsi pro něj ani nadšený/á, ani zapálený/á, zkrátka je nějak mimo.
 • Vybral/a sis nesplnitelný cíl (zdravá nadsázka je v pořádku), ale tady jsi prostě jen spoléhal/a na zázrak bez vlastního přičinění
 • Pokud se nesplnil v roce předchozím, zreviduj ho, uprav, popřemýšlej, proč se to nepovedlo a hurá na jeho splnění v tomto roce.

JAK TO UDĚLAT, ABY TO FUNGOVALO?

Nehledej za tím nic složitého …tvoje bytostná přání a sny jsou čiré a průzračné jako krystal.

Udělej si na sebe čas, pust si oblíbenou hudbu, vyjdi na procházku nebo sedni do svého oblíbeného křesla a relaxuj ….

 • představuj si svoje sny do všech detailů, jak by se už staly …jakou mají barvu, chuť, vůni?
 • Kde se nacházíš? Co okolo tebe se děje? Jak ti je? Jak se cítíš? Co máš zrovna na sobě? Jsou tam s tebou ostatní lidé?
 • Toho všeho a mnoha dalších detailů si všímej a až najdeš to, co by sis bytostně přál/a … a nemusí to být přání obrovská a náročná, můžou to být každodenní maličkosti, které naplní tvoje dny radostí a vnitřním pokojem …tak potom v tomto stavu dlouho zůstaň a všechno si naciť na sebe a hluboko prožij.
 • V této skvělé energii a flow si zaznamenej na papír, jakkoliv kreativně se ti to líbí a nebo klidně jen slovně, všechno, co jsi si ve vizualizaci prožil/a.
 • Často (denně) se na svoji vision board dívej a připomínej si svoje sny a vize …a buď otevřený/á a vstřícný/á všem situacím, které budou do tvého života přicházet ….

Už několik let se mi všechny body na mojí osobní vision board plní 🙂

Leckdy mě překvapí, jak mě některé cíle vedly úplně jinou cestou a jiným způsobem, ale ve finále se uskutečnily a to je hlavní. Někdy jsem se skrze své cíle proměnila i já sama a to je taky v pořádku. Nádherně je na tom celém vidět můj vývoj a posun kupředu.

Rok zpátky si mojí aktivity všimly i moje děti a začali jsme tvořit i rodinnou nástěnku snů a vizí. První rok to bylo takové váhavé a rozpačité, ale přesto jsme se dokázali sjednotit v tom, co bychom chtěli za ten rok společně prožít, jaká místa navštívit apod. a dalo nás to neskutečně dohromady.

A tento rok v lednu? To už šlo tak nějak samo. Díky fotkám jsme prošli a zhodnotili rok minulý a cítili hlubokou vděčnost a naplnění nad tím, co se nám společně podařilo a tvořit vision board pro letošní rok bylo vítanou a logickou aktivitou. Na jednu velkou nástěnku si každé z dětí vytvořilo vlastní a doprostřed společné cíle, které jsou stále ještě v jednání 🙂

A protože nám to tak skvěle šlo, zvládla jsem při tom i tu svoji osobní vision board a rovnou ji připnula pod tu naši. Nádhera! Co víc si přát!

ZKUSTE TO TAKY, OSOBNĚ A TŘEBA I S RODINOU. VÝSLEDEK VÁS PŘEKVAPÍ A URČITĚ POSUNE O KUS DÁL VE VAŠÍ CESTĚ 🙂

Jsem průvodcem (koučem) ke znovuobjevení toho, kým jsi vždycky byl/a  Můj příběh si přečti zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.