Moudrost vajíčka

Možná se na mě teď díváte jako z jiného světa, co je to za zvláštní pojem, ale čtěte dál a všechno pochopíte 🙂

Úryvek z knihy DĚLEJ MÉNĚ (Revoluční pojetí ženského time managementu od Kate Northrup):

“ Chtěla bych říct, že moudrost vajíčka se týká všech. Moudrost vajíčka je ženský princip v praxi a všechny k němu máme přístup, pokud o něm víme a začneme ho používat.

Abychom pochopili moudrost vajíčka, musíme vědět, jak funguje vajíčko v ženském těle. Jednou měsíčně je vajíčko uvolněno z vaječníku (při ovulaci) a několik dní je připravené k oplodnění.

Vajíčko zůstává tam, kde je. Neběhá vejcovodem sem a tam, aby se podívalo, jestli ho nějaké spermie přijdou oplodnit. Nenakukuje dolů do dělohy, aby zjistilo, jestli někdo přijde, ani nepřešlapuje u děložního čípku …

Ne, ono tam prostě jen sedí ve své plodné vajíčkovatosti a prostě je vajíčkem.

Ale jak tam tak sedí, vydává signál, kterým informuje spermie, že je připravené a dostupné. Folikulární buňky kolem vajíčka vylučují progesteron, který v podstatě dodává elektrický proud a zvyšuje tak rychlost spermií …

Dá se říct, že „vajíčkovatost“ vajíčka umožňuje spermiím být rychlejší a silnější. Vajíčko má totiž schopnost podporovat a vylepšovat všechno kolem sebe.

Podobně, když k vajíčku spermie dorazí, snaží se ve stejný okamžik miliony z nich proniknout dovnitř. Ale nevybírá si spermie; to vajíčko si vybírá, kterou spermii vpustí dovnitř. A když je něco špatně s její DNA, dokonce ji dokáže opravit. Všechno zkrátka vylepší! Také má dostatek živin pro sebe a tuto spermii na to, aby zvládlo tří- až čtyřdenní cestu vejcovodem dolů do dělohy, než se dostanou k dalšímu zdroji živin, kterým je děložní stěna. Tady se potom usídlí v děložní sliznici.

Nejenom tedy že má schopnost dávat signál a posilovat spermie, vybrat si, která z nich ho může oplodnit, a opravit její DNA, ale dokonce s sebou vezme i piknik.

Tohle je ženský způsob. Ženská energie vyživuje, léčí, zkrášluje a zdokonaluje všechno kolem. A navíc s sebou bere svačinky, protože na cestě bude mít vždycky někdo hlad 🙂

Pokud dovolíme vajíčku, aby nám bylo modelem přitažlivosti v rámci našeho základního naprogramování toho, jak v životě manifestovat vše, po čem toužíme, budou se dít dost šťavnaté a zábavné věci. A získat to, co chceme, nám dá mnohem méně práce.

Pokud jste někdy narazily na Abrahama Hickse, budete znát koncept Dovolení si. Můžete požádat o cokoliv, co chcete. Anebo tomu můžete dovolit, aby to přišlo k vám. Vajíčko je velmi dobré v dovolování si 🙂

Jenže my jsme se učily o získávání vytouženého v patriarchální kultuře a ta má všechna svá základní nastavení uzpůsobena mužům a mužskému principu. Proto způsob, jakým to dělá vajíčko není v úctě a nikdo jej neučí. V podstatě mi všechny ženy, se kterými pracuji, říkají to samé. Když si udělají přestávku nebo na všechno nespěchají, mají pocit, že jsou líné nebo si myslí, že to nikdy nikam nedotáhnou.

Takže mě poslouchejte. Vajíčko není líné! Ale také nemarní svoji drahou energii a zdroje na to, aby běhalo sem a tam po děloze a hledalo spermie nebo se strachovalo, jestli přijdou nebo ne. A když tento měsíc není tím, kdy má být vajíčko oplodněno, za 12 až 24 hodin se rozpadne a vstřebá se do ženského těla nebo se vyloučí při menstruaci. Nebojuje, všechno pouští a jde dál.

Chci abyste věděly to, co je jisté; vaše tělo je naprogramováno na moudrost vajíčka

Buďte jednoduše vajíčkem. Možná by mohlo i pomoci, když si sebe sama představíte v nádherné, zlaté skořápce, kde sedíte obklopená ženskou nádherou a vysíláte signál, který vaší touze přesně říká, kde jste. Víte, že vaše pouhá přítomnost posiluje schopnost toho, po čem toužíte, si k vám najít cestu.

Toto je moudrost vajíčka.

Je to, co je. Chce to, co chce. Vydává velmi silný signál, který tomu, co chce, dává vědět, kde se nachází. Posiluje svoje touhy. To, po čem touží, pustí k sobě, jakmile se to objeví. A když to vítá, své tužby dokonce ještě vylepšuje. A pak je vyživuje a stává se další verzí sebe sama.

A teď po vás jednoduše chci, abyste zkusily být vajíčkem.

A k tomu už není nic moc co dodat. Jednoduše jsem nadšená touto moudrostí vajíčka a jdu to zkoušet! Zjistila jsem v mnoha případech, že se vůbec nechovám jako vajíčko 🙂

A přitom stačí „nic nedělat“ a „jen vajíčkovatět“

Vemte si třeba takovou Lociku …. ta sice byla od malinka ve věži a netušila, že je venku něco jiného, a vlastně nemohla dělat nic víc než „vajíčkovatět“, ale tím, že využívala moudrosti vajíčka a velice silně vysílala svoji touhu a to, že tam zkrátka jen je, tak si svého „prince“ a zachránce nakonec přivolala 🙂

Na vlásku – „Locika song“
Na vlásku – „Svítá nám“

Jsem průvodcem (koučem) ke znovuobjevení toho, kým jsi vždycky byl/a  Můj příběh si přečti zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.