Kdo je nejdůležitější na světě?

KDO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NA SVĚTĚ?

Je to ten, s kým právě jsem.

O samotě jsem to já.

Pozoruji svoji mysl a nořím se do světla mé věčné duše.

Věnuji druhým nebo sobě vědomou pozornost.

(Lucie Ernestová, kalendář Pro radost a inspiraci 2022, www.duhovakocka.cz)

Kdo je nejdůležitější na světě? Samozřejmě, že tě hned napadne spoustu odpovědí: můj manžel/partner, moje děti, moje rodina a blízcí přátelé … pro mnohé z nás také Bůh …

Ale napadne tě, že jsi to také TY SAMOTNÁ?

TY VE SVÉ JEDINEČNOSTI A ORGINALITĚ.

Možná někdy nejsi dokonalá ve svých očích a nepřipadneš si důležitá, ale věř, že podle svého měřítka posuzuješ i druhé. Když jsi schopná milovat sama sebe, jen pro to, že jsi a ne pro to, co dokážeš, pak se to odráží i v tvém pohledu na ostatní. Toleruješ-li svoji nedokonalost a slabosti, budeš toho schopna i u druhých.

Je to tak důležité milovat sebe samu! Laskavě, nesobecky a s vědomím toho, že jsi součástí věčného koloběhu, který tě přesahuje. Ve svém nitru najdeš odpovědi na všechny svoje otázky, protože jsi chrámem Ducha.

Věnovat sobě vědomou soustředěnou pozornost je skvělá vlastnost, která ti pomůže do hloubky objevit svoji podstatu a své životní poslání.

A stejně tak vědomá soustředěná pozornost vůči druhé osobě ti pomůže objevit její jedinečnost a dá jí zakusit pocit důležitosti: „Záleží mi na tobě, jsi vzácná/ý v mých očích“.

Nelze lépe vyjádřit sounáležitost a náklonost k dítěti, příteli, … než tím, že budeš v daném okamžiku v přítomnosti a soustředíš se na poselství, které ti druhá osoba přináší. Žít vědomě přítomný okamžik je klíčem k šťastnému prožívání života.

Možná jsi to taky zažila … chceš se setkat s někým známým, někým, koho obdivuješ, kdo tě inspiruje … a pociťuješ lechtání v podbříšku … máš svá očekávání ….a když přijde ta chvíle tak on/ona – ikdyž je ta spousta jiných lidí – ti na chvilinku nebo na dlouhou chvíli pohlédne do očí a věnuje ti plnou pozornost. Jakoby v ten moment neexistovalo nic než jen ty a on/ona. Zakoušíš pocit uspokojení a důležitosti a určitě i radosti….

A toto bych si přála, aby se tak každý cítil právě v mojí přítomnosti!! Myslíš si, že je to běh na dlouhou trať? Možná, ale už cesta může být cíl a s odvahou vyjít znamená dát tomu a hlavně sobě šanci 🙂

Jsem ženou využívající svoji vnitřní energii a radost k prozáření života druhých. Jsem máma pěti dětí, bezbřehá romantička s duší dítěte. Jsem průvodkyní na cestě k hluboké vnitřní radosti skrze objevení průzračné a zurčící energie, kterou v sobě nosíš.  Můj příběh si přečti zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.